Thursday, March 4, 2010

Dosta.

Kad sam se jutros probudila broj pročitanih stranica u knjiyi koju sam juče uzela iz biblioteke bio je 0. Kad sam se vratila iz škole taj broj je porastao na 153. Možda vam je ova činjenica jako random i jako nepotrebna, ali ono što ja zapravo želim da kažem jeste koliko zapravo RADIMO u školi i koliko ja zapravo volim tu školu da bi se u njoj družila.



Primećujem kako iz dana u dan sve više tonem u sebe i sve više svekim inčom svog tela prezirem to mesto, te ljude, taj način komunikacije sa njima. Postajem, polako ali sigurno, onaj klasičan primer outcast devojaka iz američkih filmova - u poslednjoj, ili pak prvoj klupi, obučene u crno, konstatno čitaju nešto što nije za školu i bacaju zlobne komentare.

Nije samo činjenica da ja sa tim ljudima nemam apsolutno ni jednu jedinu dotičnu tačku, činjenica je da me nerviraju, da su zlobni i da su glupi. Da nemam želju da sa njima pričam kakvo je vreme danas, da ih pitam šta ima novo, da izađemo van škole, a pogotovo ne da odem na fakultet i zateknem ih tamo.

Profesori su priča za sebe. Svi znaju najbolje, svi mrze one druge, svi su najpametniji, najveći umetnici i "onaj koji vam je pre predavao" ne zna ništa. Za vreme svog školovanja sam čula tri verzije kako se crta i to samo tako i nikako drugačije i iskrena da budem, muka mi je. Zar umetnost nije sloboda? Ima stvari koje moraju da se nauče, ali ima i stvari koje su jednostavno moj lični dojam kako ja vidim nešto. Zato se i zove umetnost, ne matematika.

Ali ne. Tašti umetnici moraju svemu da daju svoje ja i da budu oni najpametniji i da znaju najbolje i samo oni, oni, oni odnosno ja, ja, ja. A i dalje ništa ne radimo, i dalje se ne pomeramo sa mrtve tačke, i dalje je moje znanje jednako onom sa kojim sam upisala tu školu. I imam osećaj da se neću pomaći.

I kad se ja trudim da odem dalje, da naučim, da znam, da promovišem školu, odma se pojavi moj najnoviji najveći strah, a to je takozvani "razredni ispit". Od svih ljudi koji ne rade, a ima ih, zaboga toliko ih ima, oni žele mene da bace na razredni? Hvala. Hvala puno što me nagrađjutete što idem u Petnicu, na razmenu učenika, što hvalim školu na radiu, što spremam predstave, pišem scenarie i što znam.

Mislim da mi je zaista postalo dosta.

Bacite me na razredni, ako hoćete. Radite šta želite. Ja za tu školu prstom više neću pomeriti, a ko želi da je upiše, a da ima mozak, reći ću da ne pravi istu grešku kao ja. Zapala sam u leglo taštine, gluposti i zlobe i jedva čekam da izađem.

Ne smatram da sam prepametna, najbolja, da dajem život za otadžbinu. Ne očekujem da me polivaju laticama i hvale me kačeći moje ime na pano. Jedno što ih molim je da me ostave na jebenom miru i da prestanu da me sputavaju.

Damn.

Iskreno,
ja.

6 comments:

Cure For Pain said...

Draga, posalji ih sve u persun. Znas na sta sam mislila, ali necu da psujem po blogovima.

Writhing Octopus said...

Srednje škole nisu tu za natprosečne osobe. One su tu da pruže prosečnima priliku da hrane svoj ego nikada ne napuštajući svoj kalup. Čekaj stvarni svet, Anjo. Znaš, ono gde nema idiota koji ti daju 6 sati dnevno za "vannastavne aktivnosti" niti mešaju inteligenciju sa memorijom.

Mislim, takvih će uvek biti, ali ja stvarno verujem da ćeš ti izabrati nešto daleko veće i dalje od njih.

btw otkad si otišla sa fejsa ja nisam više tagovana ni u jednoj pravoj slici xD

Kokoli said...

Tako sam se pronasla u celom textu...xD al ozb! Osecam se isto ako verujes...:/ Nego trebale bi da se vidimo i odemo na neko ql mesto! Znas i sama da smo zakljucile da su ljudi DOSADNIIIIIII i nigde ne izlaze xD

Lucy Lovelace said...

Ah, ima josh ljudi kao ja. Nisam prolupala. To je uvek olakshavajuca okolnost.

Anja, samo cu reci "If you can't beat them, arrange to have them beaten" :D

Shana, hvala draga ^_^ iskreno se nadam da cu uspeti ipak da izaberem neshto iznad njih, tj da mi nece neshto kvrcnuti u glavi pa da zavrshim prodavajuci razglednice na ulici. (kao hitler)

takodje, ako zhelish, mogu da ti narezhem slike da ih imash za uspomenu i dugo secanje XD

Kokoli, kad god ocesh ti zovi na izlazak ^_^ dodushe negde gde daju alkohol vikendom i nama, obichnim smrtncima [maloletnicima] XD

Kokoli said...

jeej :D zovem te sl vikend... Msm da imam nesto na umu! xD

D.D. Majo said...

anja ...
ponekad pomislim da si genije.
... onaj isti koji je zarobljen u mojoj glavi.
svidja mi se ovaj posto, svidja mi se jer isti imam u glavi, samo ga nisam ispisala.
Hvala ti sto to ponekad uradis umesto mene :)

 
design by http://www.simplyfabulousbloggertemplates.com/